1 września 2021 – czy taki sam jak dawniej ? « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

1 września 2021 – czy taki sam jak dawniej ?

Powitania, życzenia, ciepłe słowa wsparcia dla Uczniów i Nauczycieli to najczęstszy scenariusz rozpoczęcia roku szkolnego. Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 w ZSL w Lesku  stała się  ponadto  zaproszeniem do refleksji nad dniem 1 września. Pani Dyrektor Jadwiga Szylak w swym przemówieniu zwróciła uwagę na specyfikę tego dnia w dobie pandemii, obostrzeń, niespokojnej sytuacji na świecie.

Jako że 1 września to także rocznica wybuchu II wojny światowej,  zebrani uczcili minutą ciszy Poległych w obronie Ojczyzny. Podczas uroczystości odczytane zostały  listy od Edwarda Siarki -pełnomocnika rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz od p.o. Dyrektora Generalnego LP Józefa Kubicy. Głos zabrali obecni na inauguracji Goście: Artur Królicki- z-ca Dyrektora RDLP i Zbigniew Pawłowski- Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko. W wystąpieniach m.in. podkreślono  rolę leśników podczas II wojny światowej.

Pan Nadleśniczy zaapelował  do młodych adeptów leśnictwa, by starali się pełnić rolę ambasadorów Lasów Państwowych. Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty usłyszeli wiele życzeń na nadchodzący rok szkolny- przede wszystkim, by udało się wytrwać w trybie nauki stacjonarnej. Szczególnie ciepło powitani zostali pierwszoklasiści.                                                                                                       

Dzień 1 września 2021- inny, lecz uroczysty jak zawsze, otworzył Nowy Rok Szkolny 2021/2022. Oby ten rok sprzyjał spokojnej pracy w szkole, obfitował w sukcesy i dawał satysfakcję zarówno Uczniom jak i Pedagogom.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress