3 miejsce w eliminacjach centralnych Olimpiady OWIUR « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

3 miejsce w eliminacjach centralnych Olimpiady OWIUR

Eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to ten etap konkursowy, w którym w 11 blokach tematycznych rywalizują najlepsi z najlepszych. W tegorocznej XLIII edycji, w bloku leśnictwo wystartowało 14 finalistów, którzy dotarli tak wysoko stając na podium, najpierw w eliminacjach szkolnych, następnie w etapach okręgowych.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że reprezentant Technikum Leśnego w Lesku Lucjan Gładysz odniósł ogromny sukces zajmując 3 miejsce w finale centralnym. 2 miejsce przypadło reprezentantowi z TL w Tucholi a pierwsze TL w Miliczu.

W tegorocznym finale zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej wystartowało ponad 200 uczestników z całej Polski. Cieszy fakt, że tak wielu młodych ludzi pragnie pracować nad pogłębianiem wiedzy i umiejętności, chcąc wchodzić na coraz wyższy poziom, następnie sprawdzić się w szlachetnej rywalizacji. W bloku leśnictwo byli to przedstawiciele 4 okręgów: Kraków, Warszawa, Poznań i Olsztyn.

Nagrody główne pieniężne ufundowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, postanowił ufundować dodatkowe nagrody dla pierwszych trzech olimpijczyków, którzy osiągnęli najlepszy wynik punktowy w bloku leśnictwo.

Nagrody dla leśników ufundował również Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, które w jego imieniu przekazał Nadleśniczy Nadleśnictwa Łosie.

Gratulacje dla najlepszych i powodzenia na wybranych kierunkach uczelni wyższych.

pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress