Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W dniu 10 listopada 2021r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Akademia została przygotowana przez ks. Przemysława Macnara, Panią Renatę Głuszko i Panią Agnieszkę Węglicką. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klas 3spa oraz 3spb: P.Barandowski, Sz. Brodzicki, E.Jarema, O.Misiorowski, K.Nosal, M.Olszowska, W.Rokosz, M.Setnik, R.Węglowski, D.Żmuda, D.Andrach, K.Kasprzyk, Z.Kuczma, M.Rajchel, J.Szałaj.

Oprawę muzyczną akademii stanowiły pieśni narodowe i patriotyczne wykonane przez K.Nosal, K.Jaworską, D. Andracha oraz Pana T. Mroczkowskiego.

Podczas akademii uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczestniczący w przedstawieniu uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do czasów okresu odzyskania niepodległości.

Cała uroczystość miała niezwykle doniosły charakter. Wzbudzała w oglądających wzruszenie i skłaniała do refleksji nad tym jak wiele wysiłku i ofiar kosztował Polaków powrót do niepodległości.

Miejmy to zawsze na uwadze i z wdzięcznością patrzmy na osiągnięcia tych, dzięki którym my dziś możemy spokojnie żyć i uczyć się.

   R.G/A.W

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress