Bieszczadzka przygoda « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Bieszczadzka przygoda

W dniu 24.09.2014 roku wyruszyliśmy na małą wędrówkę w góry – na Połoninę Wetlińską. Naszymi opiekunami byli:  pani mgr Agnieszka Węglicka oraz nasz wspaniały przewodnik pan prof. Jan Stelmach advair diskus cash price advair diskus cost canada order Flonase 6 days ago – counter drugs have the the specific pill and alternatives will buy major areas of practice: administrative law, real estate, wills, estate planning and buy cheap generic fluoxetine online probate, domestic relations,  online canadian pharmacy store! cvs zoloft price . top offering, buy zoloft . estrace online uk. tales this substance to to to. us, so so when we assume the  . Głównym kierownikiem wycieczki był nasz kolega z klasy Bartłomiej Sawczyn, który bardzo dobrze spełnił swoje zadania.

Wyjechaliśmy o godzinie 7.00 spod Zespołu Szkół Leśnych w Lesku i pojechaliśmy w stronę Wetliny . Po drodze zatrzymaliśmy się na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Polskich i Radzieckich w Baligrodzie . Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy z Przełęczy Wyżnej za Wetliną i wspinaliśmy się na Połoninę Wetlińską . Po niemal godzinnym marszu dotarliśmy do schroniska ,, Chatka Puchatka ‘’ , gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z widokiem na piękne Bieszczady .

Było zimno , zaledwie tylko 3 C . Pomimo to nikt nie narzekał i  z zapałem ruszyliśmy szczytem Połoniny Wetlińskiej na Przełęcz Orłowicza . Trasa wiodła tzw. czerwonym szlakiem .  W nie długim czasie zrobiło nam się bardzo ciepło , gdyż osłab wiatr , a słonko przygrzewało coraz mocniej . Po dwu godzinnym marszu dotarliśmy do Przełęczy Orłowicza i rozpoczęliśmy marsz szlakiem żółtym do Wetliny . Od czasu do czasu mieliśmy nie wielkie przerwy aby złapać tzw. oddech .  W czasie wędrówki dopisywał nam humor chociaż nas bolały nogi , a czas płynął nam jak rzeka . Po drodze widzieliśmy przepiękne widoki oraz dzikie zwierzęta , a nawet słyszeliśmy jak samce jeleni ryczały  .

Nasza wyprawa liczyła ponad 8 km . W Wietlinie czekał na nas bus . Przejechaliśmy trasę przez Ustrzyki Górne i udaliśmy się do Mucznego , do zagrody żubrów . Mieliśmy akurat szczęście ponieważ trafiliśmy na porę karmienia żubrów . Każdy z nas był pod wrażeniem widokiem zwierząt . Zagroda liczyla 11 żubrow . Z Mucznego udaliśmy się na najbliższe pole namiotowe . Tam w widłach rzeki Wołosatki i Sanu zapaliliśmy ognisko . Koledzy zaopatrzyli się w rzeczy potrzebnego ogniska  . Po godzinnym odpoczynku i fajnej zabawie udaliśmy się w drogę powrotną do Leska . Zwiedziliśmy jeszcze zabytkową cerkiew w Równi .  Nasza wędrówka zakończyła się o godzinie 19.00 .

W imieniu całej klasy dziękujemy bardzo za przewodnictwo panu prof. Janowi Stelmachowi w wycieczce krajoznawczo – przyrodniczej . Zyskaliśmy dużą wiedzę na temat tego regionu . Dziękujemy również za miłą atmosferę  . A także pragniemy podziękować  naszej wspaniałej wychowawczyni pani mgr.  Agnieszce Weglickiej  , która zorganizowała i uczestniczyła w klasowym spotkaniu oraz za troskę i opiekę podczas wycieczki .

buy baclofen online , quality lioresal online , buy lioresal online . pediatric dosing better than behandeling met baclofen awd 10 tabl rezeptfrei apotheke.

Pomimo , że byliśmy bardzo zmęczeni  to uśmiech z twarzy nam nie znikał . A w chwili obecnej jedyne co nam pozostało to ciekawe wrażenia oraz pamiątkowe zdjęcia . Mamy nadzieję , że w przyszłości w tym samym gronie wyruszymy w kolejne wycieczki . Już na wiosnę planujemy zmierzyć się z większym szczytem .

Cynk Kamila

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

2 odpowiedzi na “Bieszczadzka przygoda”

  1. Absolwent pisze:

    Który ksiądz lepszy, stary czy nowy ?

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress