Chcesz poznać teatr od kuchni? Stać się kreatywnym?… « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Chcesz poznać teatr od kuchni? Stać się kreatywnym?…

Aktor – Sebastian Cybulski – prowadził warsztaty teatralne w BDK w Lesku (17 maja). Wśród uczestników byli uczniowie Naszej Szkoły: Honorata Zając, Aleksandra Siara, Dominika Sikora, Natalia Trojan, Bartłomiej Dańczak, Karol Starakiewicz. Zajęcia obejmowały wiele ćwiczeń – m.in.:

Samoprezentacja . Uczestnicy utworzyli koło. Wchodzili do środka, mówili swoje imię, ulubiony kolor i piosenkę, którą mogli zaśpiewać…Ochotnik wymieniał – owoc/kolor/potrawę( jedno z trzech) – następnie musiał je  powtórzyć i dodać własne – itp..

 – Ćwiczenia „ lustro”. Zebrani dobierali się w pary. Aktor wyznaczył kapitanów. Współćwiczący powinien jak najwierniej  naśladować  swego kapitana tak, aby obserwujący nie wiedzieli , kto jest prowadzącym.

– Rozwijanie pamięci krótkotrwałej. Różne teksty z gazet zostały rozdane  uczestnikom, którzy  w ciągu 15 minut musieli zapamiętać jak największy fragment i zaprezentować go przed wszystkimi  ( w skupieniu, w ruchu,  z emocjami- np. smutku).

Czy to proste? Sami Spróbujcie!

ZF

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress