Czym „grozi” czytanie? IX konkurs czytelniczy „Czytam, bo… lubię!” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Czym „grozi” czytanie? IX konkurs czytelniczy „Czytam, bo… lubię!”

6 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się IX  już edycja konkursu czytelniczego. W tym roku do udziału zgłosiło się 15 uczniów reprezentujących prawie wszystkie klasy naszej szkoły. Konkurs ma charakter swobodnej dyskusji o książkach. Rozmowy te przeradzają się w dyskusję o życiu, problemach, wyborach i wartościach. W każdej edycji wyłaniamy jednak zwycięzców – osoby, które najciekawiej, zdaniem uczestników i Jury ( p. B. Brajewska i p. Z. Folwarski), zaprezentowały wybrany przez siebie utwór. W kategorii klas I-II zwyciężył Michał Hop, a wśród uczestników z klas III- IV najciekawiej zaprezentował się Michał Brański. Pozostałe miejsca i uczestników znajdziecie w tabeli poniżej.

Konkurs po raz kolejny udowodnił, że czytanie to „groźna przypadłość”. Pozwala ona, by w umysłach czytelników rodziły się obrazy, swobodna myśl, własne zdanie. Sprawia, że „język mówi, co pomyśli głowa”, a słowa nie przeczą sobie i osobie, która je wypowiada. Jasny umysł i wyobraźnia to również objawy tego coraz modniejszego ostatnio nawyku. Pani Dyrektor, która otwierała konkurs, podkreśliła, że zarażeni literaturą to wybrańcy i zwycięzcy, a Pan Wicedyrektor, przysłuchujący się gościnnie uczestnikom, życzył im, by słabość do książek stawała się ich siłą.

Czym „grozi” czytanie? Skłonnością do wolności w każdej sferze naszego życia. A ta wartość powinna zakorzeniać się w naszych umysłach od najwcześniejszych lat.

„Chorujcie” więc na czytanie i… do zobaczenia za rok na X konkursie.

BB

Wyniki IX  konkursu  czytelniczego  ”Czytam, bo… lubię! ”

Jedna odpowiedź do “Czym „grozi” czytanie? IX konkurs czytelniczy „Czytam, bo… lubię!””

  1. Uczeń pisze:

    Gratulacje dla wszystkich uczestników. Z niecierpliwością czekamy na kolejny X konkurs.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress