#czytajwdomu w maju « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

#czytajwdomu w maju

Lektury.gov.pl to portal internetowy, na którym dostępna jest większość lektur szkolnych znajdujących się w domenie publicznej. Użytkownicy w łatwy i przyjazny sposób mogą zapoznać się z szerokim wyborem lektur, zarówno z zasobów przeznaczonych dla szkół szkoły podstawowej, jak i ponadpodstawowych. Użytkownik może wybrać spośród kilku formatów plików, może zatem przeczytać lekturę na komputerze, na smartfonie albo na czytniku.

Największą zaletą serwisu jest to, że wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta i logowania. Dzięki temu wirtualna biblioteka przed każdym stoi otworem.

Warto przeczytać! w maju

CZYTAJWDOM1

CZYTAJWDOMU

Pozwól mi wrócić

Harlan Coben

Warto przeczytać! w kwietniu

 „Światło ukryte w mroku” –  powieść Sharon Cameron – oparta na przeżyciach Heleny i Stefanii ( zwanej Fusią) Podgórskich. Akcja rozgrywa się m.in. w Przemyślu, Bełżcu podczas II wojny światowej.

              Nastoletnia Stefania pracuje w sklepie rodziny Diamantów – Żydów. Potajemnie zaręcza się z jednym z jej synów. Planuje spokojne życie w szczęśliwej rodzinie…

        Wszystko ulega zmianie, gdy do Przemyśla wkraczają Niemcy. Diamantowie trafiają do getta. Matka z bratem zostają zesłani do przymusowej  pracy  do Niemiec. Fusia opiekuje się sześcioletnią siostrą. Naraża życie swoje  i siostry –  pomaga znajomym w getcie.

           Udzielają schronienia Maksowi.  Uciekł z transportu, który wiózł Żydów do obozu pracy. Siostry Podgórskie przechowywały w swoim mieszkaniu jeszcz 12 osób pochodzenia żydowskiego. Wiedziały ,że za to grozi im śmierć. Musiały szczególnie uważać, bo ich sąsiadami były niemieckie kobiety i esesman. Inteligentna, odważna , przebojowa Stefania kieruje się w swoim życiu poświęceniem, współczuciem, heroizmem, sprytem, determinacją . Na uznanie zasługuje sześcioletnia Helena. Odważna, zawsze w trudnych sytuacjach wiedziała, jak postąpić, dojrzała emocjonalnie i silna psychicznie.

        Jak potoczyły się losy Heleny, Stefanii oraz przechowywanych na poddaszu osób?  Przekonajcie się sami!

Książka dostępna we wszystkich formatach – m.in. ebook, MP3.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress