Dzień Drzewa 2016 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Dzień Drzewa 2016

W ubiegłym tygodniu społeczność Technikum Leśnego w Lesku wraz z uczniami i opiekunami z Gimnazjum nr 1 w Sanoku, uczestniczyła w obchodach Dnia Drzewa. Impreza ta, organizowana co roku w naszej szkole, odbywa się w Polsce od około 2002r. w dniu 10 października. Dzień Drzewa jest międzynarodową akcją sadzenia drzew, której głównym celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Akcja prowadzona przez ZSL Lesko wpisuje się w program edukacji ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa.

Bez drzew ciężko byłoby sobie wyobrazić życie na naszej planecie, gdyż spełniają one wiele ważnych funkcji, z których wymieńmy tylko kilka: wiążą dwutlenek węgla, dostarczają nam tlen, dają surowce odnawialne – drewno stosowane w budownictwie, smaczne owoce, tworzą środowisko życia dla wielu organizmów, chronią glebę, wodę, klimat, dzięki nim tworzy się również wiele miejsc pracy.

W programie tegorocznych obchodów Dnia Drzewa w Technikum Leśnym w Lesku znalazły się m.in. :

  • Prelekcja Edwarda Marszałka – Rzecznika Prasowego RDLP Krosno, który tym razem zachęcał do zwracania większej uwagi na nasze polskie krzewy.
  • Występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ZSL Lesko.
  • Konkurs wiedzy przyrodniczo- leśnej oraz ognisko z poczęstunkiem dla gimnazjalistów.
  • Wystawa przyrodnicza dla uczniów gimnazjum.

Najważniejszym momentem całego wydarzenia było oczywiście sadzenie drzew a właściwie, tym razem, krzewów naszych rodzimych gatunków. Dokonali tego wybrani przedstawiciele gimnazjum oraz uczniowie naszej szkoły. Na koniec rozdano dyplomy i nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w przeprowadzonym konkursie.

Serdeczne podziękowania za przybycie na naszą uroczystość kierujemy w stronę opiekunów z Gimnazjum nr 1 w Sanoku oraz zaproszonych leśników. Zaszczycili nas swoją obecnością: Nadleśniczy Nadleśnictwa Komańcza Piotr Łański, Nadleśniczy Nadleśnictwa Cisna Władysław Chmurski, Rzecznik Prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek, przedstawiciele Nadleśnictw: Lesko- Wojciech Jankowski, Ustrzyki Dolne- Mariusz Skiba, Baligród- Ewa Wydrzyńska-Scelina, Bircza- Piotr Gwóźdź.

pJ

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress