Dzień Edukacji Narodowej « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach uczestniczyli zaproszeni goście na czele z Nadleśniczym Nadleśnictwa Lesko Panem Zbigniewem Pawłowskim oraz bardzo licznie przybyłymi rodzinami uczniów klas pierwszych. Na wstępie Pani Dyrektor Jadwiga Szylak przywitała zaproszonych gości, następnie nawiązała do treści uroczystości, czyli święta wszystkich uczestników „życia szkolnego” i roli edukacji w kształtowaniu kolejnych pokoleń.

Podkreśliła, iż obecny rok szkolny 2019/2020 jest szczególnie doniosły ze względu na podwójną liczbę uczniów klas  pierwszych, którzy ze względu na kumulację roczników,  zasili Technikum Leśne w Lesku.

Pan Nadleśniczy Zbigniew Pawłowski w imieniu własnym, pracowników Nadleśnictwa Lesko oraz Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie złożył wszystkim pracownikom ZSL w Lesku życzenia sukcesów w pracy zawodowej.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych, które przeprowadził Przewodniczący Samorządu szkolnego Gabriel Kozioł. Uczniowie  złożyli słowa przysięgi na sztandar szkoły, a następnie odśpiewali Hymn Leśnika.

Po ceremonii ślubowania  Pani Dyrektor Jadwiga Szylak w bardzo życzliwych słowach  podziękowała wszystkim nauczycielom, wychowawcom internatu i pracownikom Szkoły za sumienną pracę, a wybranym wręczyła nagrody Dyrektora ZSL, zaś Piotrowi Januszowi nagrodę przyznaną przez Ministra Środowiska.

Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowali tradycyjnie uczniowie klas czwartych pod kierunkiem swoich wychowawców. Uczniowie wiele wysiłku włożyli w przygotowanie skeczu, który wywołał wiele radości wśród zebranych na sali uczniów i gości.  Z kolei nauczycieli rozbawiły  do łez nominacje  w kilku kategoriach, np. Stoicki spokój,  Punktualny nauczyciel itp. Zabawa odbywała się przy muzyce i śpiewie szkolnego zespołu muzycznego.

Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy brali udział lub pomagali w przygotowaniu akademii, a nauczycielom za wyrozumiałość.

Dziękujemy RB i MM

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress