Erasmus + Leśnicy z Leska w Irlandii « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Erasmus + Leśnicy z Leska w Irlandii

Lesko, Good evening ! Dzisiaj dzień pełen wrażeń. Z samego rana wyruszyliśmy prosto do rezerwatu ptaków – Eagles Flying Bird Reserve ,,Bird of Prey Show”, gdzie przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil w obecności dzikich ptaków, takich jak orły, sowy, sokoły oraz sępy. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz sokolnictwa oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o życiu drapieżnych ptaków. Pozwoliło nam to na dokonanie inwentaryzacji lęgowisk ptasich w naszym gospodarstwie leśnym.

Następnym punktem programu, było wyjście na górę Knocknarea w miejscu naszego pobytu w Strandhill. Widoki były niesamowite, a Irlandzka pogoda po raz kolejny nas nie zawiodła😊. Zostaliśmy zapoznani z formami ochrony przyrody w Irlandii, oraz sposobami rekultywacji zniszczeń powodowanych przez ruch turystyczny. So, greetings to all!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress