Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania

W dniu 8 listopada 2017 r. grupa wychowanków naszego internatu wraz z uczniami innych szkół uczestniczyła w projekcie promującym zdrowy styl życia. Uczniowie świętowali Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania, którego celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz uświadamianie konsekwencji nieodpowiedniej dla zdrowia diety.

Zajęcia edukacyjne odbyły się w Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku.Uczniowie mieli możliwość wysłuchania interesującej prelekcji, którą prowadziła Pani dietetyk z Gabinetu Dietetycznego ,, BonneSante’”z Sanoka.

Prelekcja uzupełniona była prezentacją multimedialną. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z zakresu zdrowego żywienia oraz najczęściej popełnianych przez nastolatków błędów żywieniowych. Po spotkaniu dla wszystkich uczestników przygotowano ,, dietetyczny” poczęstunek- świeżo wyciskane soki owocowe,  soki warzywne, a także owoce krajowe i egzotyczne.

Uczniowie zapamiętali najważniejsze zasady zdrowego odżywiania: regularność spożywania posiłków, jedzenie śniadań, wypijanie wody mineralnej, ograniczenie słodyczy, unikanie fast- foodów oraz dbanie o odpowiednią aktywność fizyczną.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress