Finał akcji „Szlachetna Paczka 2018” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Finał akcji „Szlachetna Paczka 2018”

Tradycyjnie już, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Leśnych w Lesku zaangażowali się w niesienie pomocy potrzebującym w ramach akcji „ Szlachetna Paczka”. Tegoroczny finał, tej ogólnopolskiej akcji, odbył się w dniach 8-9 grudnia 2018 r. Tym razem zbieraliśmy dla Pana Zdzisława, mieszkańca powiatu leskiego. Pan Zdzisław jest osobą, która uległa wypadkowi pracując jako pomocnik drwala. Na dzień dzisiejszy nie ma stałego dochodu.

Dzięki zbiórce przeprowadzonej na terenie internatu i szkoły udało się zebrać gotowe produkty, głównie żywność i środki czystości, oraz odzież i rzeczy wymienione jako najważniejsze przez Pana Zdzisława czyli kołdrę i koc. Za zebrane pieniądze zostały kupione buty, spodnie robocze oraz produkty żywnościowe. Na szczególną uwagę i wdzięczność zasługuje Pan Łukasiewicz, tato naszej uczennicy, który obdarował pana Zdzisława drewnem opałowym, dostarczając go własnym transportem.

Akcja została przeprowadzona dzięki zaangażowaniu młodzieży z grupy wolontariuszy, Młodzieżowej Rady Internatu i Samorządu Uczniowskiego.

Organizatorzy bardzo dziękują darczyńcom, bez których Szlachetna Paczka by nie powstała.

K. Wójcik.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress