Głosowanie na drzewo roku 2020 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Głosowanie na drzewo roku 2020

Dzień dobry! W imieniu nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec, prezesa Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego Huberta Sobiczewskiego zapraszamy do udziału w głosowaniu na Drzewo Roku 2020. Głos oddać może każdy, wciągnijmy więc do zabawy rodzinę, przyjaciół i znajomych. Chętnych na ten tytuł jest wiele drzew, ale jest taka jedna lipa. Lipa św. Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej.

Link: http://www.drzeworoku.pl/

Drzewo to charakteryzuje się sędziwym wiekiem (ok. 170 lat), niespotykanymi rozmiarami (obwód korony to ok. 80 m, obwód pnia 4,3 m w pierśnicy) i wyjątkowym ułożeniem korony – jej łukowate konary sięgają prawie do ziemi. Dodatkowo strzeże jej św. Nepomucen…, a może to lipa strzeże Nepomucena i daje mu cień w spiekocie letniego dnia? Odpowiedź zna tylko ta nierozłączna dwójka. Lipa św. Nepomucena ma jeszcze jedną moc. Połączyła społeczność lokalną w dążeniu do osiągnięcia tytułu drzewa roku.

Dajmy naszej lipie szansę zostać Drzewem Roku 2020. Odwdzięczmy się jej za migające przez liście słońce, za tlen, za cudny zapach, za miód i pszczoły, za cień w upały…

W załączeniu przesyłam fotografie, które mimo wprawnego oka i ręki autora nie oddają w pełni piękna i uroku lipy z Dulczy Wielkiej. To po prostu trzeba zobaczyć!:)

Z poważaniem

Magdalena Różycka

Starszy referent ds. administracji

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress