Gondolami w stronę słońca – wycieczka klas 2a i 2b « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Gondolami w stronę słońca – wycieczka klas 2a i 2b

W poniedziałek dnia 10.10.2022r. wraz ze swoimi wychowawcami Panią Beatą Brajewską oraz Panem Robertem Benewiatem udaliśmy się na wycieczkę. Celem wycieczki była nowa atrakcja,  o którą wzbogaciła się Solina, czyli nowoczesna kolejka gondolowa nad Jeziorem Solińskim. Jadąc kolejką,  dzięki dobrej i słonecznej pogodzie, mieliśmy idealny widok na ogromną zaporę, Jezioro Solińskie i piękny krajobraz Bieszczad, oglądany tym razem z zupełnie innej perspektywy.

Podróż kolejką  rozpoczęła się przy Solińskim deptaku ze stacji początkowej – Plasza. Stacja końcowa znajdowała się na szczycie góry Jawor, gdzie mieści się wieża z przeszklonym tarasem. Przepiękne widoki zapierały nam dech w piersiach. Kolejnym punktem naszej wycieczki było przejście szlakiem leśnym od kamieniołomu w Bóbrce na zaporę w Myczkowcach. Po drodze zatrzymaliśmy się na punkcie widokowym w Rezerwacie Przyrody Koziniec.

Nasz kolega Kacper wcielił się w rolę naszego fotografa i robił nam piękne zdjęcia. Dalej przeszliśmy lasem do Cudownego Źródełka w Zwierzyniu. Potem rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy pyszną kiełbaskę. Wycieczka była dla nas wspaniałą formą integracji ,świetnie spędziliśmy czas wraz z naszymi wychowawcami. Ten dzień był wyjątkowy i pełen wrażeń…Wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

M. Czajkowska

J. Barnaś

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress