





W dniu 16 kwietnia 2018 r. już po raz czwarty grę miejską przeprowadziła Biblioteka Publiczna w Lesku. Gra miejska jest aktywną formą rozrywki, opiera się na obmyślonej fabule, zawiera elementy rywalizacji oraz zabawy. Tematyka gry może być różna – od wydarzeń historycznych, przez powieści, po najróżniejsze historie.
Tym razem temat gry brzmiał Rocznicowe wyzwanie … czyli po Lesku bieganie. Pięcioosobowe grupy z każdej szkoły otrzymały kalendarium z wybranymi rocznicami, a ich zadaniem było skojarzyć wybrane rocznice z obiektami w Lesku. Szczególnie podkreślono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – za wszystkie kojarzące się z tym wydarzeniem zabytki czy obiekty grupa otrzymywała 2 punkty, za pozostałe skojarzenia 1 punkt.
Po przygotowaniu konkretnych skojarzeń młodzież ruszyła na trasę, gdzie w wybranych punktach musieli zrobić zdjęcie z przynajmniej trzema członkami grupy. Liczył się spryt, znajomość miejsc w Lesku i kondycja. Wśród obiektów mających związek z odzyskaniem przez Polskę niepodległości drużyny wskazały pomnik Tadeusza Kościuszki; głaz legionowy przed ratuszem; kościół, gdzie spoczywa Franciszek Pułaski – konfederat barski; postać Józefa Piłsudskiego i jego związki z Leskiem.
Zwycięzcami okazali się ex aequo uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych. Zaraz za nimi punktowo był Zespół Szkół Leśnych w składzie Karolina Zgłębicka, Daria Szalecka, Natalia Szalecka, Dominik Józefczyk, Krystian Zawada.
Serdeczne podziękowania dla Karoliny uczennicy klasy IVb, która wzięła udział we wszystkich edycjach konkursu, cieszy też fakt że mamy już następców w klasach pierwszych.
MM
Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...
Przeczytaj więcej