I miejsce w grze miejskiej „Historii poszukiwanie … czyli po Lesku” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

I miejsce w grze miejskiej „Historii poszukiwanie … czyli po Lesku”

Po raz trzeci 20 kwietnia grę miejską przeprowadziła Biblioteka Publiczna w Lesku, a uczestnikami byli uczniowie trzech leskich szkół średnich: Zespołu Szkół Leśnych, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych. Temat gry brzmiał Historii poszukiwanie … czyli po Lesku bieganie, a tym razem przewodnikiem po Lesku była książka Bolesława Baranieckiego Opowieści leskie: z pamięci i z fotografii. Nieżyjący już autor pochodził stąd i na kartach książki opisał dawne Lesko.

Uczestnicy gry mieli za zadanie najpierw rozszyfrować cytaty z książki opisujące różne miejsca. Potem musieli opracować najkrótszą trasę do wszystkich odgadniętych miejsc, dotrzeć tam i zrobić zdjęcie w każdym miejscu. Poznali więc, gdzie w Lesku mieściła się siedziba NKWD (ul. Śliżyńskiego), gdzie spoczywają członkowie znaczących w Lesku rodzin Barańskich i Moszczeńskich, gdzie mieściła się fabryka konserw. Dowiedzieli się, gdzie w okresie przedwojennym było starostwo (biblioteka), jak uczczono pamięć rodzin wywiezionych do Kazachstanu (tablica w kościele), gdzie był tzw. Księży Staw (dzisiejszy plac targowy) oraz na czyim domu bociany uwiły sobie gniazdo na tzw. Bocianówce (dom Ochęduszków).

Podczas rozwiązywania zadań wszystkie możliwości były dozwolone, nawet możliwy był „telefon do przyjaciela”. Wszystkie drużyny rozwiązały lokalne zagadki, a najszybciej na metę przybyli uczniowie  naszej szkoły w składzie: Zgłębicka Karolina, Łukasiewicz Alicja, Bajorek Piotr, Dydyński Bartłomiej i Strusiewicz Hubert.

Uczestnicy wykazali się niezwykłą determinacją i wolą walki. I mimo, że było bardzo zimno, włącznie z padającym śniegiem, była to dla wszystkich dobra zabawa i pouczająca lekcja historii. Zmarznięci i zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach, zostali obdarowani nagrodami.

Serdecznie gratulujemy 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress