III Międzynarodowe Zawody Drwali « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

III Międzynarodowe Zawody Drwali

W ostatnią sobotę lipca, w ramach Agrobieszczady 2019, na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku rozegrano Międzynarodowe Zawody Drwali „Młodzi Drwale Karpat III”. Już po raz trzeci we współpracy z Nadleśnictwem Lesko i Nadleśnictwem Komańcza udało się nam podjąć gości z 5 państw Unii Europejskiej.

W zawodach udział wzięli uczniowie szkół leśnych z Austrii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Polski, łącznie 6 dwuosobowych zespołów. Jak co roku poszczególne konkurencje rozgrywano w oparciu o regulamin mistrzostw świata drwali IALC. Sędziami konkurencji byli pracownicy Dyrekcji Generalnej LP, regionalnych dyrekcji LP, bieszczadzkich nadleśnictw oraz ZSL Lesko.

Nadmienić należy że poziom naszych zawodów z każdym rokiem jest co raz wyższy a najlepsi, młodzi drwale uzyskują wyniki porównywalne z ich starszymi kolegami startującymi w Polsce „zawodowo”. Przykładem może być tu ścinka drzew, podczas której zawodnik austriacki uzyskał 656 punktów na 660 możliwych do uzyskania.

W tegorocznej edycji rozegrano 5 konkurencji. Były to ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie.

Zawody wygrał reprezentant Węgier z wynikiem 1546 pkt, drugie i trzecie miejsce zajęli Austriacy odpowiednio 1512 pkt i 1414 pkt. Polskę i Zespół Szkół Leśnych w Lesku reprezentowali Maciej Drążek i Michał Hop, którzy pokazali wysoki poziom i po ostrej rywalizacji ostatecznie uplasowali się na 5 i 6 pozycji.

Wszystkim uczestnikom, osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz sponsorom zawodów serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zawody rozegrano pod patronatem Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

pJ 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress