III miejsce w etapie okręgowym Olimpiady OWIUR « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

III miejsce w etapie okręgowym Olimpiady OWIUR

W tegorocznych eliminacjach okręgowych (Kraków), które odbyły się w ZSCKR w Nakle Śląskim, wystartowało 150 uczestników z 66 szkół. Zmagali się oni w 8 blokach tematycznych. Zespół Szkół Leśnych w Lesku reprezentowali Hubert Bobak, Aleksander Lisze i Jakub Steinmetz, którzy startowali w bloku Leśnictwo, wykazując się ogromną wiedzą teoretyczną (test) oraz praktycznymi umiejętnościami rozpoznawania gatunków drewna, owadów leśnych oraz roślin runa.

Najwyższą lokatę w XLI eliminacjach okręgowych Olimpiady OWIUR uzyskał Hubert Bobak  zajmując III miejsce. Tym samym dołączył do grona laureatów, którzy będą reprezentowali Technikum Leśne w Lesku oraz Okręg Kraków podczas olimpiady szczebla centralnego. Wielki finał czterdziestej pierwszej edycji olimpiady odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w Kijanach (Lubelskie).

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nad prawidłowym przeprowadzeniem zmagań, szczególnie nad częścią merytoryczną czuwali jak zwykle pracownicy naukowi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress