III Zaporowy Maraton Myczkowce-Solina-Orelec « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

III Zaporowy Maraton Myczkowce-Solina-Orelec

W dniach 17-18.09.2016r. po raz trzeci odbyła się impreza pod nazwą Zaporowy Maraton. Ok 300 zawodników z całej Polski przyjechało by rywalizować w Triathlonie  na dystansie 1/4 i 1/8 dystansu Ironman , w górskich biegach długodystansowych na 60 km (ultramaraton), 22 km (półmaraton) oraz w Nordic Walking na 10 km.

W tym roku po raz pierwszy w triathlonie wystartowała Pani Marta Michalska nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły pokonała dystans 1/8 IM ( 475m -pływanie, 22 km- rower, 5 km – bieg) w czasie 2godziny i 15minut zajęła, I miejsce w kategorii Leśników. Jak co roku tak i tym razem w zawodach Nordic Walking wystartował  Pan Edward Marszałek Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie który dystans 10 km z kijami pokonał w 2 godziny. Serdecznie Gratulujemy kondycji.

My jako wolontariuszki: Kinga Kłys, Julia Dyląg z Panią Justyną Król obsługiwaliśmy punkty żywieniowe rozlokowane na trasach, pomagaliśmy zabezpieczać strategiczne skrzyżowania, pracowaliśmy w biurze zawodów.

Organizatorem imprezy była Bieszczadzka Fundacja Rozwoju Postaw Twórczych ORELEC GALA.

W organizację włączyły się również Lasy Państwowe: Nadleśnictwo Lesko i Ustrzyki Dolne. Wielki wkład organizacyjny był udziałem leśniczego Łukasza Dziubana, przewodnika, goprowca i absolwenta naszej szkoły.

Patronat honorowy sprawowała Grażyna Zagrobelna, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Wszystkich zapraszamy do udziału w zawodach oraz wolontariacie już za rok jest to dobrze zorganizowana impreza, w której można poznać wielu ciekawych ludzi oraz nabyć  cennego doświadczenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress