Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi odpoczynek . Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, którą rozpoczęliśmy dziś 1 września 2022 roku o godzinie 9.30. Pani Dyrektor Jadwiga Szylak przywitała wszystkich zebranych: rodziców, uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości: pana Zbigniewa Pawłowskiego nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko, pana Wojciecha Jankowskiego– kierownika praktyk zawodowych, panią Agnieszkę Olszowska przewodnicząca Rady Rodziców.

Na ręce Pani Dyrektor został skierowany i odczytany list wiceministra Edwarda Siarki, który ma pieczę nad szkołami leśnymi. List zawierał między innymi ciepłe pozdrowienia dla przyszłych maturzystów i obecnych pierwszoklasistów.
1 września to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych i pomordowanych uczczono chwilą ciszy i odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

Pani Dyrektor zwróciła się również do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania pasji i zainteresowań, by uczniowie rozwijali w szkole talenty, uczyli się współdziałania w grupie.
Pani Dyrektor Jadwiga Szylak podkreśliła, że rok szkolny to okres wzmożonego wysiłku, ale i czas realizacji swoich zainteresowań i pasji oraz możliwość nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Były to słowa skierowane przede wszystkim do uczniów klas pierwszych, których Szkoła chce otoczyć szczególną opieką na progu nowego etapu ich życia.

Wszystkim uczniom życzymy, aby każdego dnia przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał bez przeszkód i zakłóceń w murach naszej szkoły.

Darz Bór

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress