Interreg spotkanie ekspertów i zepołu projektowego « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Interreg spotkanie ekspertów i zepołu projektowego

W dniach 12-14 stycznia 2018 r. odbyło się czwarte spotkanie ekspertów i zespołu projektowego w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Spotkanie to było podsumowującym pierwsze zadanie projektu czyli Analiza porównawcza treści kształcenia przedmiotów zawodowych. Każdy z ekspertów słowackich i polskich na poprzednich spotkaniach wymieniał się materiałami edukacyjnymi, programami kształcenia, rozkładami zajęć i tematyką realizowanych zajęć.

Na podstawie zebranych materiałów i wymiany uwag oraz doświadczeń z obu stron, każdy ekspert przygotował w postaci dokumentu analizę porównawczą swojego przedmiotu, którą prezentował. Okazało się, że istnieje wiele podobieństw ale również dużo różnic nauczanych przedmiotów. Dzięki temu zadaniu i opracowaniu analiz eksperci w ramach zadania drugiego będą opracowywać materiały dla uczniów jak również zakupiony zostanie niezbędny sprzęt do realizacji tego zadania.

W ramach tego spotkania omówione zostały również szczegółowo wymiany młodzieży pomiędzy szkołami partnerskimi, które odbędą się w marcu, kwietniu i maju. Na zakończenie spotkania w ramach wniosków koordynatorzy i menagerowie projektowi podziękowali wszystkim ekspertom za zaangażowanie i pracę w ramach pierwszego zadania, jak również przedstawili harmonogram najbliższych spotkań ekspertów. 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress