IV Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

IV Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich

25 maja 2014 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się IV Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Konkurs, wpisany do kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, kierowany jest do muzyków amatorów: absolwentów i uczniów szkół leśnych, członków kół łowieckich, pracowników leśnictw i nadleśnictw, Lasów Państwowych, do studentów wyższych uczelni i wszystkich miłośników kultury łowieckiej. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kategoriach solowych, zespołowych, muzyki myśliwskiej i wabiarzy.

W tym roku dopisali soliści – konkurowało aż 50 osób. Ponadto w konkursie wzięło udział 5 zespołów w kategoriach A, B, C, G  i 10-ciu uczestników w kategorii Wabiarze.

Patronat Honorowy nad konkursem objęły : RDLP w Krośnie, Zarząd Główny LOP, Polski Związek Łowiecki : ORŁ Rzeszów, Krosno, Przemyśl oraz Bieszczadzki Park Narodowy. Główni Spnsorzy to Nadleśnictwo Tuszyma, Zarząd Okręgu PZŁ Krosno, Zarząd Okręgu PZŁ Rzeszów, Nadleśnictwo Bircza, Koło Łowieckie „ Ryś” Lesko,  Koło Łowieckie „Jeleń”  Wołkowyja.  

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili  min. V-ce Wojewoda Podkarpacki Alicja Wosik, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, Przewodniczący Komisji Kultury Naczelnej Rady Łowieckiej  Marek Rogoziński, Przewodniczący Zarządu PZŁ w Rzeszowie, Łowczy Okręgowy Zdzisław Siewierski, Prezes ORŁ Krosno Franciszek Maresz, Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego  Leopold Bekier, Przedstawiciel SITLiD Krosno  Marcin Brożyna,  V-ce Prezes Zarządu Okręgowego LOP Piotr Kutiak, wieloletnia opiekunka zespołu sygnalistów przy TL w Lesku i inicjatorka Konkursu Krystyna Maresz oraz Nadleśniczowie, Prezesi i Członkowie kół łowieckich, przedstawiciele mediów. Gośćmi Specjalnymi była grupa sygnalistów ze Słowacji, z zaprzyjaźnionej szkoły leśnej z Preszowa. Wraz z młodzieżą przybyli  Dyr. Mirosław Fuchs i nauczyciel gry na sygnałówkach Josef Dańko.

Konkurs przebiegał w iście myśliwskiej atmosferze, podkreślonej przez leśną dekorację w Sali przesłuchań, rozlegające się zewsząd głosy sygnałówek oraz reprezentacyjne mundury występujących i zaproszonych Gości. Całość uatrakcyjniła wystawa zdjęć absolwenta TL w Lesku Marcina Sceliny, obecnie pracownika N-ctwa Baligród. Do oprawy uroczystości natomiast w dużym stopniu przyczyniły się N-ctwo Bircza i LKP „Lasy Birczańskie” oraz N-ctwo Baligród. Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego w tym roku  otrzymał  zespół ZSM Hagard z Krakowa.

Oto pozostałe wyniki:

Zespoły  w klasie G:

I m-ce :Statuetka Rysia-ZSM Hagard Kraków, II m-ce: TL Brynek

Zespoły w klasie A: I m-ce: ZMDiM Echo Kniei

Zespoły  w klasie B: I m-ce: Tropem Wilka TL Lesko

Zespoły w klasie C: I m-ce:  Darz Bór ZSL Biłgoraj

Muzyka myśliwska

Zespoły  w klasie MB: I m-ce :TL Brynek,  II m-ce: ZSM Hagard Kraków

Zespoły w klasie MSH: I m-ce: ZMDiM Echo Kniei

Soliści

Soliści w klasie A:

I m-ce: estrace 1 mg effets secondaires estrace on line without prescription purchase estrace cheap estrace 0 5 mg estrace to buy estrace 2 mg twice a day estrace 1mg  Hussarek Karol TL Brynek, II m-ce: Królik Julia UR Kraków,III m-ce: Dobrowolska Dominika UR Kraków

Soliści w klasie B:

I m-ce: Lisson Grzegorz TL Brynek, II m-ce: Szatner Luiza buy generic fluoxetine – buy online no prescription needed. cheap price. overnight delivery. discounts up to 80%. free shipping available. TL Brynek, III m-ce: Sinicyn Oskar TL Brynek

Soliści w klasie C:

I m-ce: Dolniak Adam TL Brynek,II m-ce: Fila Klaudia ZSL Biłgoraj,III m-ce: Pabian Agnieszka indian generics online accutane estrace without prescription : elavil 75 mg, mexican pharmacies. UR Kraków

Kategoria:  „Wabiarze myśliwscy”

Wabienie lisa

I m-ce: buy doxycycline online, canine influenza doxycycline , doxycycline treatment for canine lyme disease. Baran Przemysław, II m-ce: Gazda Grzegorz, III m-ce: Komonicki Dawid

Wabienie jelenia

I m-ce: Walkowiak Marcin, II m-ce: Maciołek Paweł, III m-ce: Komonicki Dawid

Wabienie kozła

I m-ce: Gazda Grzegorz, II m-ce: doxycycline dosage nhs doxycycline monohydrate ndc order doxycycline Komonicki Dawid, III m-ce: Baran Przemysław

 B. Brajewska

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress