IV Zawody Drwali- Komańcza – Lesko 2014 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

IV Zawody Drwali- Komańcza – Lesko 2014

W dniu 2 sierpnia 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, w ramach leskich Targów Agrobieszczady, odbyły się zawody drwali- eliminacje do mistrzostw Polski. Do współzawodnictwa zgłosiło się 14 zawodników, z których 3 startowało w kategorii U24– w tym reprezentant Technikum Leśnego w Lesku Dawid Machnik. 

Impreza została zorganizowana pod patronatem Dyrektora RDLP w Krośnie Edwarda Balwierczaka.

Szczególne podziękowania należą się Nadleśnictwu Komańcza, Nadleśnictwu Lesko, Maciejowi Szpiechowi z Nadleśnictwa Rymanów, Antoniemu Szewczykowi- byłemu nauczycielowi ZSL Lesko,  Z.U.H. SKASKI – Beata Kowalska, F.H.U Grzegorz Indyk, ZUL Dar-Las Dariusz Raczkowski oraz pracownikom ZSL Lesko za profesjonalne przygotowanie oraz przeprowadzenie imprezy.

Zawody odbywały się zgodnie ze standardem regulaminu cheapest prices pharmacy. buy dapoxetine online india . instant shipping, dapoxetine generic name. IALC i obejmowały 5 konkurencji:

buy phenergan cheap where to buy phenergan buy Promethazine

1. Ścinka drzew:
Zawodnik ma trzy minuty na ścięcie drzewa (dłużyca wkopana w ziemię) tak, aby upadło w wyznaczonym miejscu (na palik), z zachowaniem odpowiednich przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy. Punkty przyznawane są za czas i dokładność ścinki.

2. Wymiana piły łańcuchowej:
W tej konkurencji zawodnik ma za zadanie zdemontować i zamontować urządzenie tnące na pilarce. Punkty przyznawane są za czas wykonania zadania, oraz punkty karne za nieprzestrzeganie przepisów BHP oraz za nieprawidłowe wykonanie zadania.

3. Przerzynka kombinowana:
Zawodnik musi odciąć krążek drewna nie cieńszy niż 3 cm i nie grubszy niż 8 cm z dwóch kłód. Musi to mieć miejsce poprzez odcięcie połowy krążka od dołu do czerwonej linii, a następnie odcięcie reszty od góry. W przypadku obu kłód cięcia muszą być wykonane pod kątem prostym do wzdłużnej osi kłody i powinny się połączyć na tym samym poziomie.

4. Przerzynka na dokładność:
Zawodnik musi odciąć krążki z dwóch kłód tak dokładnie, jak to możliwe bez uszkodzenia deski znajdującej się pod kłodą. Krążek musi mieć grubość 3-8 cm i musi być odcięty pod kątem prostym w stosunku do wzdłużnej osi kłody.

5. Okrzesywanie:
Zawodnik próbuje równo odciąć gałęzie (kołki wbite w kłodę) w jak najkrótszym czasie. Punkty karne przyznawane są m.in. za pozostawienie zbyt wysokich tylców oraz uszkodzenia kłody głębsze niż 5 mm.

Informacje podane powyżej mają charakter wyłącznie poglądowy.

Po podsumowaniu punktów z wszystkich konkurencji zawody wygrał can i buy baclofen 90 pills in the usa baclofen is available without prescription course of baclofen 60 10 mg 72.85$ order baclofen from canadian Grzegorz Indyk buy amoxil online, skin rash amoxicillin allergy , toddler rash amoxicillin . – absolwent Technikum Leśnego w Lesku, uzyskując wynik 1457 pkt. a w kategorii U24 (juniorzy) najlepszym okazał się być Jakub Kowalski (1299 pkt.). Gratulujemy najlepszym drwalom i życzymy kolejnych sukcesów.

Imprezie towarzyszyły konkurencje dla publiczności, pokaz sprzętu leśnego oraz wystawa przyrodnicza przygotowana przez ZSL Lesko.

pJ

Wyniki IV Zawodów Drwali Komańcza – Lesko 2014

buy fluoxetine online in uk fluoxetine mail order. the us is bubbling with online players anxious to find somewhere or some casino that kamagra by internet no prescription kamagra | online pharmacy greece buy vigrx online cheap.

Wyniki

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress