IX Forum Samorządów Uczniowskich w Miliczu « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

IX Forum Samorządów Uczniowskich w Miliczu

W dniach 1-3 czerwca 2016 mieliśmy okazję uczestniczyć w IX Forum Samorządów Uczniowskich w Miliczu. Technikum Leśne w Miliczu mieści się w pałacu Matlzanów na terenie ponad 50-hektarowego parku. O historii tego miejsca opowiedzieli nam uczniowie i Pani Jolanta Cwenar przewodnik i kierownik Internatu. W Miliczu spotkaliśmy się, aby obradować na temat wieloletnich tradycji szkół leśnych. 3 dniowe spotkanie przyniosło nam  wiele nowych doświadczeń i pomysłów. Poznaliśmy największe tradycje każdej ze szkół. Dało nam to większą wiedzę o zwyczajach związanych z leśnictwem, łowiectwem i nauczaniem w Szkołach Leśnych.

W czasie Forum mieliśmy okazję zwiedzać tereny wokół szkoły w Miliczu, podziwiać niesamowite krajobrazy podczas spływu kajakowego Doliną Baryczy oraz wycieczki rowerowej wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej. Zachwycaliśmy się pięknem stawów Milickich jadąc bryczką przez rezerwat przyrody wchodzący w skład Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy.

W ostatni dzień odwiedziliśmy Wrocław, który w tym roku jest Europejską Stolicą Kultury. Miasto to zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Jadwidze Szylak za umożliwienie nam wyjazdu oraz Pani Marcie Michalskiej za opiekę.

Rafał  Rzeszutek, Norbert Faliszek i Dorota Szlachetka

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress