IX Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

IX Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”

W dniach 21-22.05 reprezentacja Technikum Leśnego w Lesku w składzie: Kaja Hrabal, Karolina Doniec, Kinga Kłys, Aleksander Lisze i Grzegorz Płaza pod opieką Pani Beaty Brajewskiej wzięła udział w IX Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany”, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.

Po przyjeździe do Gołuchowa 20 maja wyruszyliśmy do pobliskiego parku należącego do OKL-u, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia unikatowych gatunków drzew i kwiatów. Wieczór spędziliśmy w miłej atmosferze z uczniami z innych szkół leśnych.

21 maja był dniem zmagań konkursowych. Udział w konkursie wzięło 29 uczestników. Po oficjalnym otwarciu konkursu, uczestnicy przystąpili do losowania kolejności wystąpień. Każdy z nich miał 7 minut na przedstawienie swojej opowieści. Na pierwszy ogień z leskiego technikum został rzucony Grzegorz Płaza, który zaprezentował gawędę „Drzewo”, kolejny, bo z numerem 8 wystartował Aleksander Lisze z gawędą „Ja, Josef”. Zaś dziewczęta z technikum jedna po drugiej zamykały przesłuchania. Pierwsza była Kinga Kłys z gawędą „Przypadkowe spotkanie”, następnie Kaja Hrabal z gawędą „Noc”(ubrana w unikatowy stój bojkowski). Jako ostatnia prezentowała się Karolina Doniec z tekstem „Legenda Bieszczadów”. Po zakończeniu przesłuchań uczestników Jury przystąpiło do obrad. Po obiedzie, ruszyliśmy do parku, by rozprawiać o odbytych przesłuchaniach, wymieniać się wrażeniami i odpoczywać na łonie natury.

22 maja był dniem ogłoszenia wyników konkursu. Od samego rana wyczuwało się pełne napięcia oczekiwanie. Przed tym jednak odbył się jeszcze spektakl przygotowany przez uczniów Technikum Leśnego z Biłgoraja, pt. „Mnie w udziele dom polski przypadł” poświęcony pamięci Andrzeja Zalewskiego.  Oprócz 3 głównych miejsc, jury przyznało wyróżnienia do 10 miejsca. Leska reprezentacja uplasowała się na:

5 miejsce – Kaja Hrabal,
8 miejsce – Karolina Doniec.
Pozostali reprezentanci Technikum Leśnego w Lesku otrzymali podziękowania.

Warto powiedzieć, że poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki. Prezentowane gawędy były przygotowane z największą dokładnością, często ozdobione gwarą czy też rekwizytami.

Teraz pozostało tylko czekać na X Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” i… dobrze się do niego przygotować Smile

Kaja Hrabal

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress