Kolejne dni projektu Erasmus + « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kolejne dni projektu Erasmus +

Kolejne dni projektu Erasmus + spędziliśmy z Declan & Yvonne in Longford Demesne  Wood. Tym razem mieliśmy do czynienia z zagospodarowaniem turystycznym lasu. Naszym zadaniem m.in: była renowacja i wymiana ławek w rezerwacie leśnym, by następni zwiedzający mogli podziwiać piękno tutejszej przyrody. Nasza praca poszła szybko i sprawnie. Mamy nadzieję, że jej efekty pozostaną na długie lata.Całość działań zakończyliśmy miłym akcentem, gdyż każdy z nas mógł pozostawić na ławkach swoje podpisy.

W ramach warsztatów popołudniowych uczyliśmy się rzemiosła toczenia w drewnie. Naszym mistrzem był Wilie Creighton, Founding Member of the Chapter of Irish Woodturners Guild. Na wstępie Wilie objaśnił mam zasady pracy z drewnem oraz zaprezentował swoje projekty, następnie mogliśmy samodzielnie pod okiem naszego nauczyciela spróbować swoich sił na tokarce. Uwieńczeniem warsztatów było wręczenie nagród najbardziej aktywnym uczestnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress