Kolejny sukces bajarek z naszej szkoły « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Kolejny sukces bajarek z naszej szkoły

27 maja 2022r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie miało miejsce rozstrzygnięcie XV Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. red. Andrzeja Zalewskiego. Reprezentujące ZSL w Lesku Karolina Nosal i Katarzyna Jaworska otrzymały wyróżnienia. W tegorocznej edycji uczestnicy musieli przygotować gawędy własnego autorstwa, nagrać swoje wystąpienie w formie wideo i przesłać je organizatorom. Karolina w tekście „Drzewa też płaczą” poruszyła problem zniszczeń w przyrodzie spowodowanych konfliktami zbrojnymi, a Kasia  w gawędzie „Wyśpiewać las” opowiadała i śpiewała o swojej miłości do lasu.                                                  

Podczas jubileuszowej edycji w pamiątkowym filmie przypomniano laureatów z ubiegłych lat, m.in. absolwentów ZSL  w Lesku: Adriana Wiśniowskiego (noszącego zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej), Szymona Wojtyszyna, Kaję Hrabal, Julkę Dyląg i Dominikę Piotrowską. W przemówieniach podkreślono wkład naszej szkoły w rozwój talentów krasomówczych i literackich, co zaowocowało          w 2015 r. tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Uczczono także pamięć osób związanych z konkursem: red. Andrzeja Zalewskiego, dyrektora Biura Nasiennictwa Leśnego Ryszarda Dzialuka oraz prof. dr hab. Tadeusza Zgółki, który rokrocznie podczas konkursu reprezentował Radę Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. 

Wręczenie nagród poprzedziło wystąpienie prof. Haliny Zgółkowej- przewodniczącej Jury, która odczytała poruszający esej „O szczęściu” autorstwa swojego męża śp. Tadeusza Zgółki.

Po uroczystości uczestnicy i goście mieli okazję wysłuchać  wzruszającego koncertu Oksany Savitskiej -solistki z Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Zwiedzaliśmy także Muzeum Leśnictwa „Oficyna” i przepiękny gołuchowski Park Arboretum.                                                       

Gratulujemy dziewczynom talentu i wrażliwości i życzymy miejsc na podium w kolejnej edycji konkursu. Wystąpienia konkursowe można obejrzeć na youtube.

Zobacz bajarzy na Youtube

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress