Koło entomologiczne « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Koło entomologiczne

Zajęcia prowadzone w ramach koła entomologicznego mają na celu utrwalić i poszerzyć wiedzę uczniów z zakresu świata owadów. Zainteresowane osoby w trakcie zajęć poznają budowę morfologiczną owadów, na przykładzie eksponatów i zdjęć. Uczestnicy zajęć rozpoznają owady należące do grupy:

– leśnych szkodników,
– owadów pożytecznych dla człowieka i środowiska leśnego,
– owadów podlegających ochronie i zagrożonych wyginięciem.

Entomolodzy ZSL Lesko mogą również pogłębiać swoją wiedzę na temat biologii i rozwoju wybranych owadów.

Podczas spotkań zainteresowani mają możliwość wymiany między sobą informacji. Dotyczą one zasad i metod preparowania i opisywania owadów, oraz sposobu ich przechowywania. Uczniowie mogą prowadzić zajęcia opowiadając o swoich ulubionych owadach.

W trakcie zajęć koła entomologicznego wykorzystujemy do nauki spreparowane okazy owadów, zdjęcia, przewodniki do rozpoznawania owadów, prezentacje multimedialne oraz filmy tematyczne.

W spotkaniach koła entomologicznego mogą uczestniczyć wszyscy, nie tylko zainteresowani światem owadów, ale również Ci, którzy chcieliby ten świat dopiero zacząć poznawać.

 

Alicja Kantor

 

 

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress