Koło majsterkowicza « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Koło majsterkowicza

Jest to koło zainteresowań które prowadzi mgr inż. Gracjan Fara. Na zajęciach tych mamy możliwość zapoznania się z rzemiosłem stolarskim, montażem rozmaitych urządzeń oraz innymi pracami ręcznymi.
Podczas zajęć wykonujemy różnego rodzaju przedmioty stosując wiele rozmaitych  surowców, przede wszystkim drewno. Począwszy od koszy na śmieci, poprzez huśtawki i ławki a skończywszy na deskach do trofeów myśliwskich. Wszystko to dzięki niezawodnym narzędziom które umożliwiają nam realizowanie naszych pomysłów. Zajmujemy się również  montowaniem projektorów, ekranów oraz siecią Internet w szkole.
Koło zainteresowań skupia grono uczniów którzy są kreatywni, chcą realizować swoje pomysły, nie boją się pracy oraz lubią tworzyć nowe przedmioty.

 Stanisław Kaczmarczyk

Na kółku majsterkowicza pracujemy na ciekawych i czasem ciężkich w obsłudze maszynach np.: frezarka, szlifierka kątowa, wyrzynarka włosowa. Podczas tych zajęć osoby początkujące mogą otrzymać porady i pomoc od bardziej doświadczonych ”majsterkowiczów” oraz opiekuna. Najciekawszą i najbardziej dokładną pracą jest frezowanie napisów w drewnie, które są widoczne na terenie naszej szkoły.

 

 Tomasz Haliżak

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress