Konferencja naukowa w Starościnie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Konferencja naukowa w Starościnie

W dniach 23-25 maja Pani Dyrektor – Jadwiga Szylak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Emilia Jarema i Karol Bratko uczestniczyli w Technikum Leśnym w Starościnie w Światowej konferencji naukowej  inaugurującej działalność Światowego Centrum Zalesień. Przedstawiciele naszej szkoły podczas telekonferencji ze szkołami m.in. na Dominikanie, w Senagalu , we Włoszech wygłosili referat o odnowieniu naturalnym i sztucznym, który był tłumaczony w kilku językach.

Wysłuchaliśmy także referatów innych szkół leśnych oraz szkół zagranicznych.  Ponadto,  Pani Dyrektor w imieniu społeczności szkolnej wygłosiła i podpisała deklarację  przystąpienia do projektu Światowego Centrum Zalesień.

Patronat nad konferencją objęli m.in. Minister Klimatu i Środowiska, Minister Edukacji i Nauki,  Rzecznik Praw Dziecka.

Karol Bratko

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress