Konferencja podsumowująca projekt „Maszyny wielooperacyjne szansą dla młodych leśników” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Konferencja podsumowująca projekt „Maszyny wielooperacyjne szansą dla młodych leśników”

W miesiącu czerwcu 2021 odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Maszyny wielooperacyjne szansą dla młodych leśników” dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, której tematem było kształcenie i wymiana najnowszej wiedzy oraz wsparcie systemu edukacji w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

W konferencji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ZSL w Lesku, oraz przedstawiciele PGL LP i ZUL. Konferencję otworzyła  Dyrektor ZSL w Lesku Pani Jadwiga Szylak, która przywitała wszystkich uczestników. Następnie głos zabrał koordynator projektu Dawid Gołębiowski przedstawiając informacje ogólne o projekcie oraz cele tego przedsięwzięcia.

Głównym punktem konferencji było wystąpienie eksperta w dziedzinie użytkowania maszyn wielooperacyjnych w leśnictwie Pana Radosława Seliga. Konferencja składała się z części teoretycznej obejmującej następujące zagadnienia: rodzaje i budowa maszyn wielooperacyjnych, dobór i zastosowanie maszyn wielooperacyjnych w lasach Polski, przepisy prawa dotyczące obsługi maszyn wielooperacyjnych i zdobycia uprawnień, BHP przy obsłudze maszyn wielooperacyjnych, maszyny wielooperacyjne a środowisko naturalne i zrównoważony rozwój,  oraz z części praktycznej ( pokaz obsługi symulatora).  

Każdy uczestnik konferencji otrzymał materiały w postaci notesu, długopisu oraz wydruku materiałów, a po zakończeniu odbył się poczęstunek podczas którego trwały intensywne dyskusje związane z projektem. 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress