Konkurs filatelistyczno – historyczny „Polskie drogi do wolności” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Konkurs filatelistyczno – historyczny „Polskie drogi do wolności”

7 listopada 2018 roku w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku odbył się finał konkursu filatelistyczno – historycznego „Polskie drogi do wolności”, który zorganizowało Koło Polskiego Związku Filatelistycznego w Lesku wraz z Towarzystwem Miłośników Leska i Okolic, wpisując się  w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do etapu wstępnego konkursu przystąpiło w dniu 25 października 2018 roku 6 drużyn z leskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych oraz Zespołu Szkół Leśnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Zawada z klasy IIB, Kacper Łoś z IA i Kamil Łaski z klasy IB. Na podstawie przeprowadzonego testu do finału zakwalifikowały się trzy drużyny: po jednej z LO, ZSTiA i ZSL. Należy dodać, że w rywalizacji indywidualnej po tym etapie Nasi uczniowie zajmowali następujące miejsca: Krystian Zawada I miejsce, Kacper Łoś  II miejsce i Kamil Łaski IV miejsce.

W zmaganiach finałowych zadaniem drużyn było rozpoznanie i przyporządkowanie znaczków do odpowiednich wydarzeń z dziejów walk o niepodległość Polski. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji prac przez jury, pod przewodnictwem organizatora konkursu pana Janusza Rabieja (Prezesa Koła Polskiego Związku Filatelistów w Lesku), wyłoniono zwycięzców.

Reprezentacja Zespołu Szkół Leśnych zajęła I miejsce zdobywając 98 punktów. Druga i trzecia drużyna zdobyły odpowiednio 46 i 36 punktów. W rywalizacji indywidualnej „nasi” zajęli całe podium zajmując: Krystian Zawada I miejsce, Kacper Łoś  II miejsce i Kamil Łaski III miejsce. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla uczestników konkursu złożył główny organizator  pan Janusz Rabiej.

Jako opiekun serdecznie gratuluję „naszym” chłopakom wspaniałych wyników oraz dziękuję za włożony trud i poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu. Dziękuję.

Robert Benewiat

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress