Kurs Brakarski TL Lesko « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Kurs Brakarski TL Lesko

W miesiącu maju 2022 r. 20 uczniów i 2 nauczycieli Technikum Leśnego w Lesku uczestniczyło w Kursie brakarskim realizowanym w ramach projektu „Kompetentni uczniowie w Technikum Leśnym” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs trwał 70 godzin na co złożyło się 20 godzin wykładów i 50 godzin zajęć terenowych. Tematyka zajęć, które prowadzili najwyższej klasy instruktorzy brakarstwa w osobach Pana Macieja Ziobry i Pana Wojciecha Meneta obejmowała między innymi: wady drewna okrągłego, zasady klasyfikacji jakościowo – wymiarowej, zasady sprzedaży drewna, szacunki brakarskie, zasady odbioru, ewidencji i obrotu drewnem, kłodowanie drewna, przygotowanie drewna na submisję oraz przepisy dotyczące reklamacji drewna.

Zakończeniem kursu był egzamin testowy i praktyczny z klasyfikacji drewna, który Wszyscy uczestnicy  zaliczyli i otrzymali zaświadczenia ukończenia kursu brakarskiego bardzo przydatnego w przyszłej karierze leśnej .

Darz Bór – Dawid Gołębiowski

 

 

 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress