Kurs drona NSTS-01 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Kurs drona NSTS-01

Dnia 3.11 grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły rozpoczęła kurs operatora i pilota drona. Emocji było co nie miara! Uczestnicy dzielnie zmagali się z zadaniami w powietrzu, mimo że wymagały one zręczności i cierpliwości. Kurs ten pozwolił uczestnikom rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także otworzył nowe drzwi na rynku pracy. Wszyscy kursanci z Technikum Leśnego w Lesku zakończyli przygodę z wynikiem pozytywnym i otrzymali certyfikaty pilota bezzałogowego statku powietrznego w kategorii NSTS-01.

Uprawnienia te umożliwiają wykonywanie lotów w zasięgu wzroku (VLOS) i FPV w kategorii szczególnej, bezzałogowym statkiem powietrznym do 4 kilogramów. Uprawnienia pozwalają wykonywać loty nad obszarem zabudowanym i ludźmi, z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa.
 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress