Kurs harvestera i forwardera « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Kurs harvestera i forwardera

W dniach od 14 listopada do 1 grudnia 2022r. 4 uczniów naszej szkoły wraz z 2 nauczycielami uczestniczyli w kursie operatów wielooperacyjnych maszyn leśnych ze specjalizacją harvester oraz forwarder. W pierwszym tygodniu zajęć kursanci pracowali na symulatorze, gdzie wirtualnie uczyli się obsługi maszyny i pracy na niej. W drugim tygodniu zapoznali się z przepisami BHP, maszyną a także budową i zastosowaniem poszczególnych jej elementów. Po przedstawieniu przez instruktora procesu ścinki, obalenia drzewa oraz jego manipulacji,  kursanci zaczęli ścinać swoje pierwsze drzewa które później sami zrywali i układali w stosy. W ostatnim dniu szkolenia odbył się egzamin z którego każdy uczestnik osiągnął wynik pozytywny.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress