Lasy nie znają granic – Interreg analiza porównawcza « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Lasy nie znają granic – Interreg analiza porównawcza

W dniach 24-26 listopada odbyło się drugie spotkanie ekspertów w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się w dniach 11-13 listopad 2017 u partnera wiodącego w Presovie, wyłonieni eksperci z pracowników dydaktycznych obu szkół mieli okazję poznać się i porównać różne aspekty wybranych przedmiotów zawodowych, jak np. porównanie treści i procesów kształcenia, ilości godzin poszczególnych przedmiotów, porównanie planów.

Po tej analizie w ramach drugiego spotkania eksperci z poszczególnych przedmiotów tj. hodowla lasu, ekonomika, gospodarka łowiecka, urządzanie lasu, ochrona środowiska leśnego, użytkowanie lasu oraz informatyka stosowana wybrali konkretny dział edukacyjny nad którym będą pracować i wykonywać analizę. Ustalono tematykę zajęć jakie zostaną przeprowadzone z uczniami w ramach działania nr 3 czyli wymian uczniów obu szkół. Efekty pracy każdego eksperta w postaci prezentacji multimedialnych zostaną zaprezentowane na spotkaniu nr 3 które odbędzie się w Presovie w dniach 15-17 grudnia 2017 r.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress