„Leśnicy na Zielonej Wyspie” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

„Leśnicy na Zielonej Wyspie”

Początek roku szkolnego 2022/2023, 26 uczniów i 2 nauczycieli Technikum Leśnego w Lesku spędziło w Sligo w Irlandii gdzie od 29 sierpnia do 9 września przebywali na stażach w ramach Programu POWERVET.  Staż odbywał się w gospodarstwie leśnym Woodland School w Sligo, a główne zadania stażystów były ukierunkowane na zagadnienia z ochrony i hodowli lasu oraz turystyki i edukacji leśnej.

W ramach działań z ochrony lasu uczniowie rozpoznawali w terenie szkodliwe i chronione gatunki owadów i grzybów, określali objawy chorobowe w poszczególnych fazach rozwojowych  drzewostanu spowodowane przez owady i grzyby, oraz inwentaryzowali lęgowiska ptaków i nietoperzy. Działania z hodowli lasu były głównie ukierunkowane na prace odnowieniowe i pielęgnacyjne drzewostanów w tym prace melioracyjne. Dużą część czasu i ogrom pracy młodzież włożyła w prace związane z zagospodarowaniem turystycznym lasu poprzez konserwację obiektów infrastruktury turystycznej jak również oznakowanie terenu. 

  Bardzo ciekawe były zajęcia dodatkowe które organizacja partnerska dla nas zaplanowała, były to m.in. zajęcia z wikliniarstwa, wspinaczki drzewnej, sokolnictwa czy gleboznawstwa które prowadzili wykwalifikowani fachowcy z tych dziedzin. 

  Należy podkreślić fakt, że trafiliśmy na iście nie irlandzką pogodę dlatego czas wolny udało nam się spędzić na wspaniałych wycieczkach na Achill Island oraz na Slive League.   

  Wartością dodaną był fakt, że młodzież mieszkała w irlandzkich rodzinach gdzie w znaczący sposób podniosła umiejętności posługiwania się językiem angielskim jak również mieli możliwość poznania historii, kultury i tradycji irlandzkich. Był tez czas na spróbowanie tutejszej kuchni jak również przygotowanie potraw polskich dla goszczących nas rodzin. Czas szybko minął ale z radością powróciliśmy do szkoły by rozpocząć z małym poślizgiem nowy rok szkolny. See You Ireland.    

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress