Mamy laureata i I miejsce etapu okręgowego OWIUR « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Mamy laureata i I miejsce etapu okręgowego OWIUR

W przepięknym górskim otoczeniu w ZSP w Nawojowej, w 8 blokach tematycznych, został rozegrany etap okręgowy XLVI edycji Olimpiady OWIUR. W bloku Leśnictwo świetnie zaprezentowali się przedstawiciele Technikum Leśnego w Lesku – Emilia Jarema, Karol Bratko i Julia Szałaj, którzy uplasowali się na wysokich, eksponowanych miejscach. Największy sukces spośród naszych reprezentantów odniosła Emilia zajmując I miejsce w okręgu krakowskim i tym samym wywalczyła awans do etapu centralnego Olimpiady. Bardzo dobrze wypadli również Karol i Julia zajmując odpowiednio 4 i 7 miejsce. Gratulujemy naszym olimpijczykom.

A jak wyglądała olimpiada w liczbach ? W tegorocznej edycji w etapie szkolnym w kraju wystartowało łącznie 1050 osób z czego do etapu okręgowego doszło 114 uczestników, którzy walczyli o 23 premiowane miejsca (po 3 nominacje do olimpiady centralnej na każdy blok). Najwyższe wyniki uzyskano w bloku leśnictwo. Emilia zajmując I miejsce zdobyła łącznie z etapu pisemnego i praktycznego 115 na 120 możliwych punktów.

Życzcie nam powodzenia 27-28.05.2023 w Olsztynie gdzie zawalczymy o miano najlepszych z najlepszych .

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress