Miejsce bohaterskiej walki i śmierci polskich żołnierzy « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Miejsce bohaterskiej walki i śmierci polskich żołnierzy

W czasie walk 10 września 1939 roku w Bykowcach podporucznik rezerwy Marian Zaremba wraz ze swoim oddziałem miał za zadanie opóźnić natarcie wroga. Zaremba został ranny, wzięty do niewoli i bestialsko zastrzelony przez Niemców. Razem z nim polegli : szer. Ignacy Matuszczak, szer. Leon Piłat, szer. Leon Urbaniak, szer. Ludwik Lisiak, szer. NN.

Przybyłe na uroczystości delegacje (wśród nich ZSL w Lesku) złożyły kwiaty
i wiązanki pod Pomnikiem poległych żołnierzy. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz, gdzie odbył się Apel Poległych.

Z.F

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress