Mistrzostwa pierwszej pomocy Brynek 2017 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Mistrzostwa pierwszej pomocy Brynek 2017

W dniach 29.11.2017-01.12.2017 odbyły się VI mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w ZSLiE w Brynku. W zawodach brało udział 5 szkół: TL. Białowieża, ZSLiE Brynek, ZSL Lesko, TL Milicz oraz ZSL Biłgoraj. Uczestnicy byli oceniani przez komisje sędziowską w skład której wchodzili ratownicy medyczni z JRG PSP w Bytomiu oraz członkowie OR PCK w Bytomiu.

Konkurs składał się z 5 zadań w których były sprawdzane umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez reprezentacje szkół. Sprawdzano między innymi umiejętność zakładania stazy taktycznej, opatrywania złamań zarówno zamkniętych jak i otwartych, silnie krwawiących ran, przeprowadzania RKO jak i z  części teoretycznej. Pomimo bardzo wysokiego poziomu zadań,
z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy, reprezentacja naszego technikum w składzie: Artur Niemiec (K), Łukasz Mikołajczyk, Bartłomiej Czerkawski, Dominika Piotrowska zdobyli 2 miejsce zostając V-ce Mistrzami Polski Szkół Leśnych. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ZSLiE w Brynku a miejsce 3 Technikum Leśne w Miliczu.

Zawody te były z pewnością ciekawym doświadczeniem i pozwoliły zarówno na sprawdzenie swoich  umiejętności jak i poszerzenia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tego roku nasza szkoła została godnie zaprezentowana po raz pierwszy na tego typu arenie poprzez uczniów odnoszących wielki sukces.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress