Mistrzowie ortografii – X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Leśne Dyktando” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Mistrzowie ortografii – X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Leśne Dyktando”

Dnia 20.10.2022r. gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie, gdzie, w składzie: Emilia Kopczak, Emilia Jarema, Julia Kleban, Zuzanna Kuczma, Paweł Bojko, Dawid Kucera braliśmy udział w  X Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Leśne Dyktando”. I miejsce w kat. szkół ponadpodstawowych zdobyła Emilia Kopczak z klasy 2b, a wyróżnienia otrzymali Zuzanna Kuczma z kl. 4spb i Dawid Kucera z 1b. To duży sukces uczniów naszej szkoły.

Dyktando, które pisaliśmy, opowiadało o historii dynowskich lasów, o mitach tworzonych przez autorów „(…)którzy chyżo hasają po obrzeżach wyobraźni, tworząc półmity, półlegendy(…)”. Konkurs zgromadził 84 reprezentantów z 23 szkół zarówno  podstawowych jak i ponadpodstawowych. Po konkursie mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie i prelekcji na temat zawodu  sokolnika. Skorzystaliśmy również  z  propozycji odwiedzenia Nadleśnictwa Dynów, gdzie mogliśmy porozmawiać z panem Nadleśniczym i absolwentką naszego technikum oraz zobaczyć, jak wygląda ich  praca.

Dzień spędziliśmy w bardzo dobrych humorach, dumni ze zwycięstwa! 🙂

Z. Kuczma

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress