Młodzi Leśnicy w koszarach WOT « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Młodzi Leśnicy w koszarach WOT

Zespół Szkół Leśnych w Lesku usytuowany jest w bliskiej, bo niespełna 40 kilometrowej odległości od granicy z Ukrainą. Ten fakt wpływa na zainteresowanie Młodzieży naszej Szkoły pracą w służbach mundurowych. W 50-letniej historii Technikum Leśnego w Lesku spora rzesza Absolwentów związała swoje życie zawodowe z pracą w służbach granicznych i formacjach wojskowych.

Nasza Szkoła niewątpliwie przyczynia się do wyboru w przyszłości także i tej ścieżki zawodowej przez obecnych Uczniów technikum leśnego poprzez  organizację cyklicznych spotkań z przedstawicielami służb mundurowych oraz wycieczek do jednostek wojskowych.

Ostatnio, 29 listopada 2021r., taką wycieczkę zorganizowano dla grupy zainteresowanych służbą wojskową Uczniów naszej Szkoły w ramach „Dni Otwartych Koszar” 35 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Sanoku.

W trakcie spotkania Uczniowie  zostali zapoznani z zasadami rekrutacji oraz przebiegiem służby w tym rodzaju  Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Dla Młodzieży była to także okazja, by zaznajomić się z technikami indywidualnego szkolenia żołnierza WOT-u,  z bliska zobaczyć jego wyposażenie i sprzęt,  jakim dysponuje ta formacja wojskowa.

Pobyt w koszarach WOT-u to dla Uczniów naszej Szkoły przede wszystkim lekcja patriotycznego i obywatelskiego wychowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress