Młodzież z Węgier z wizytą w ZSL « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Młodzież z Węgier z wizytą w ZSL

W dniach od 15 do 18 października 2018 w ramach wymiany międzynarodowej przebywała w naszej szkole grupa młodzieży węgierskiej wraz z opiekunami  z zaprzyjaźnionej szkoły leśnej w Matrafüred. Podczas pobytu w Polsce mieli oni możliwość poznać naszą kulturę oraz odwiedzić atrakcyjne miejsca naszego regionu. Goście z Węgier uczestniczyli także w zajęciach praktycznych wraz  z uczniami naszej szkoły na terenie Nadleśnictwa Lesko. Poznawali specyfikę funkcjonowania polskiego leśnictwa.

Miejsca, które odwiedziła młodzież węgierska poznając nasz rejon to: zabytki Leska, Muzeum Naftowe w Bóbrce, Przechowalnia Nasion w Równym k/ Dukli, Muzeum Przyrodnicze i Łowieckie w Nowosiółkach, szybowisko w Bezmiechowej. W planie wycieczki znalazł się również Zalew Soliński, spacer po koronie zapory oraz rejs statkiem po zalewie.

W ramach zajęć sportowych rozegrany został mecz towarzyski piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami Polski i Węgier.  Uczniowie z Matrafüred skorzystali też z możliwości uczestniczenia w zajęciach pływackich na leskim basenie. W internacie została zorganizowana dyskoteka, podczas której młodzież bawiła się przy dźwiękach polskiej i węgierskiej muzyki. Podczas pobytu naszych gości w Lesku zacieśnione zostały więzy przyjaźni pomiędzy uczniami obu szkół, a już na wiosnę następnego roku nasi uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych pojadą do Matrafüred.  Wierzymy, że trwająca od kilku lat wymiana młodzieży w dalszym ciągu będzie kontynuowana.

Natalia Zięba

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress