Młodzież z ZSL w Lesku porządkowała cmentarz « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Młodzież z ZSL w Lesku porządkowała cmentarz

Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki czyli Święto Zmarłych, to czas w którym wspominamy Tych którzy odeszli, naszych bliskich i znajomych. Wyrazem naszej pamięci o Nich są uporządkowane groby, płonące znicze oraz kwiaty. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie w ramach wolontariatu pod opieką wychowawcy Krystiana Wójcika i księdza Przemysława Macnara, w dniu 27 października udali się  na cmentarz parafialny w Lesku.

Młodzież porządkowała groby leskich księży, oraz pojedyncze, zapomniane mogiły. Zebrane zostały stare znicze i plastikowe kwiaty, zgrabione i wyniesione opadłe liście. Sporo pracy było przy karczowaniu uschniętych krzewów wrastających w nagrobki.

Uczniowie którzy brali udział w porządkowaniu cmentarza to: Kacper Kamiński, Michał Jendo, Karol Sajdak, Filip Grzebyk, Jakub Olejnik i Paweł Walicki.

K. Wójcik

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress