Mundur leśnika – jego historia. Polskie lasy i leśnictwo « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Mundur leśnika – jego historia. Polskie lasy i leśnictwo

Szanowni Państwo! Z zamiłowania i wykształcenia jestem leśnikiem (a ponadto – zawodowym historykiem). Wydałem drukiem szereg książek traktujących o dziejach lasów i leśnictwa oraz wiele publikacji z dziejów Słowiańszczyzny. Aktualnie w pracy badawczej zajmuję się głównie historią leśnictwa. Moim najważniejszym dziełem jest publikacja książkowa pt.: „Ludzie lasu i ich mundur” [wyd.: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych] – będąca wizytówką całych Lasów Państwowych. Z zakresu historii leśnictwa opublikowałem ponadto 10 monografii nadleśnictw i 1 RDLP.

Historia lasów i leśnictwa jest ważną częścią dziejów ojczystych, a jak wiadomo: „Naród bez historii – przestaje być Narodem”, dlatego też ważnym jest, by dobrze znać historię swojej profesji….

Pragnąc przybliżyć dzieje lasów i leśnictwa szerokiemu gronu odbiorców stworzyłem oryginalną stronę internetową:

Mundur leśnika (leśny) – jego historia. Polskie lasy i leśnictwo,

która ma za zadanie popularyzację tej dziedziny wiedzy. Będę wdzięczny, gdyby na Waszej stronie internetowej można było zamieścić link do tej strony.

Z poważaniem

Leszek Sławomir Pręcikowski

Link do strony Mundur leśnika – jego historia. Polskie lasy i leśnictwo na stałe będzie dostępny w zakładce Historia szkoły w  bocznym, lewym Menu na stronie internetowej ZSL Lesko.

pJ

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress