Na spotkanie z żubrami « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Na spotkanie z żubrami

We wtorek 13.10.2020 r.  Klasa 2GIA wraz ze swoim Wychowawcą Dawidem Gołębiowskim oraz Wychowawcą Internatu Krystianem Wójcikiem wybrała się na wycieczkę do Mucznego, aby odwiedzić słynną zagrodę żubrów oraz zwiedzić Pawilon Edukacyjno-Przyrodniczy pod przewodnictwem Kaji Harbal – Absowlentki TL w Lesku.

Przy okazji jedną z głównych atrakcji było odwiedzenie nieczynnego już wypału drewna, pooglądanie kultowych , już niestety w stanie spoczynku retort oraz usłyszenie o nich kilku ciekawych informacji.

W między czasie jednym z punktów wycieczki było odwiedzenie Kościoła pod wezwaniem Św. Huberta w Mucznym, który został  wybudowany z samego drewna bez choćby jednego gwoździa. Wycieczka przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze. Na koniec po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, klasa udała się w Mucznym w kierunku wiaty , gdzie w wspólnym gronie odbyło się ognisko.

Julia Wojtanowska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress