Dzień otwarty w „Leśnej” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Dzień otwarty w „Leśnej”

Dzień otwarty w „Leśnej”  przedruk z „Echa Bieszczadów”

W dzisiejszych czasach promocja jest jednym z najbardziej potrzebnych elementów dla instytucji, które chcą zwrócić na siebie uwagę, rozreklamować swoje zalety. Potrzebują jej również szkoły. Jedna z takich akcji odbyła się 24 lutego Br. w Technikum Leśnym w Lesku. Zorganizowano tzw. dni otwarte, podczas których młodzież gimnazjalna mogła lepiej zapoznać się ze szkołą, do której być może skieruje swoje kroki.

 

 

 

Przedsięwzięcie to rozpoczyna szereg działań które mają na celu wypromowanie placówki. Od  2 marca będą organizowane wyjazdy po gimnazjach w regionie, aby zachęcić uczniów do kontynuowania nauki w tej właśnie szkole. Przygotowywane są również materiały promocyjne czy udział w targach szkół średnich „Dni otwarte są organizowane po raz pierwszy, gimnazja nie są doinformowane, a do młodego człowieka trzeba wyjść, dostosować się do dzisiejszego świata, iść do przodu”- Mówi dyrektor Szkoły. Dyrekcja, z panem Bogusławem Sitko i panią Jadwigą Szylak na czele, Działa w szkole dopiero od września, ale zdążyła już wiele zrobić. Wyremontowano internat, który przekwalifikowano na koedukacyjny,  by stworzyć warunki mieszkania również dla żeńskiej części uczniów.

Remont przeprowadzono także w stołówce, doposażono też pracownie zawodowe i zakupiono pomoce dydaktyczne. Wokół szkoły istnieje ogród botaniczny, w którym rosną gatunki drzew typowe dla lasów bieszczadzkich. Opiekują się nim pracownicy szkoły i stanowi on także doskonały teren dla wypoczynku dla uczniów. Większość tych działań, nie byłyby możliwa bez finansowego wsparcia  ze strony Ministerstwa oraz okolicznych nadleśnictw.

Dni otwarte są doskonałą okazją do przedstawienia swoich możliwości. Gimnazjaliści mogli nie tylko zwiedzać szkołę i internat , ale także posłuchać muzyki zespołu składającego się z uczniów technikum, czy też zjeść kiełbasę z  jednego z przygotowanych ognisk. Uczniowie gimnazjum byli zainteresowani szkołą i jej perspektywami.

Martyna Słotwińska, Anna Skowrońska i Sabina Wojtanowska- Uczennice leskiego gimnazjum – zgodnie twierdzą, że w szkole panuje przyjemna atmosfera, nauczyciele są przyjaźnie nastawieni do uczniów a ukończenie technikum leśnego i dalsza praca gwarantuje dobre zarobki. Nie przeszkadza im to, że w szkole większość uczniów to chłopcy, jest to wręcz odwrotnie. Na dni otwarte przybyli nie tylko gimnazjaliści z Leska, ale też  innych okolicznych szkół, a nawet z bardziej oddalonego Dubiecka. Istotne jest to, że przyjechali na prezentację nie tylko dlatego że to szkoła organizowała wyjazd, ale też dlatego że chcieli.

„Szkoła zorganizowała wyjazd i zagwarantowała poszerzenie wiedzy na temat technikum,

Warto było skorzystać. – mówi Marcin Drozd, uczeń gimnazjum z Myczkowa i dodaje –

– technikum zapewnia wysoki poziom nauczania i gwarantuje dobre przygotowanie do dalszej pracy”. Istotnie szkoła może pochwalić się wysokim poziomem nauki, w ubiegłym roku zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła 98% i była wyższa od średniej krajowej.

 

Technikum posiada wyspecjalizowaną kadrę pracowników,  którzy przekazują swoją wiedzę młodzieży. „Prowadzone są zajęcia dodatkowe z przedmiotów zawodowych, ale też z przedmiotów maturalnych, uczeń jest dobrze przygotowany do egzaminów” – Mówi pani Justyna Zarzyczna, ucząca języka angielskiego. Także z perspektyw uczniów szkoła zapewnia dobre przygotowanie, a grono pedagogiczne wspiera uczniów w ich rozwoju.

Czynnikiem, który również motywuje do określanego rodzaju zachowań jest mundur mówi Karol Wojtowicz, uczeń ostatniej klasy, „mundur dobrze wpływa na człowieka, kształtuje go, powoduje, że musi zawsze być zadbany i dobrze wyglądać”. Powodem, dla którego wybrał on Technikum Leśne  była gwarancja zdobycia określonego zawodu, a liceum ogólnokształcące było by według niego stratą czasu. W istocie szkoła ta gwarantuje dobre przygotowanie do zawodu, które jest cenione przez inne kraje europejskie, które właśnie w Polsce i w naszym technikum poszukują fachowców z przygotowaniem do pracy w zasobach leśnych.

 

Po ukończeni technikum można więc starać się o pracę w takich krajach jak Szwecja, Finlandia czy Austria. Początek akcji promocyjnej szkoły był zapewne udany, przyciągnął spore grono gimnazjalistów, co było niemałym, acz przyjemnym zaskoczeniem dla pracowników szkoły.

Dołożyli oni starań by przedstawić młodzieży swoją ofertę, z której jakaś część na pewno skorzysta

 

Natalia Szymonowska

„Echo Bieszczadów”

 

Prezentacja Szkoły film

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content