Najlepsi krasomówcy w Golubiu- Dobrzyniu. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Najlepsi krasomówcy w Golubiu- Dobrzyniu.

W dniach 20-22 listopada 2015 r. roku zamek w Golubiu-Dobrzyniu gościł krasomówców z całej Polski na XL Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. W konkursie tym startują po dwie osoby z każdego województwa wyłonione podczas konkursów wojewódzkich. Kaja Hrabal  na etapie wojewódzkim  zajęła 13 miejsce. W tym roku w prezentacjach przeważała tematyka związana z II wojną światową i tematy z kategorii „spacer po mojej małej ojczyźnie”. Kaja prezentowała gawędę o Nocy Świętojańskiej, zwanej Nocą Kupały.

Ale nie samym konkursem żyliśmy. Organizatorzy –  Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu, zadbali o wiele atrakcji. Pierwszego dnia po przyjeździe poznawaliśmy urokliwy Toruń. Odwiedziliśmy m.in. Mauzoleum Anny Wazówny w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, upiekliśmy pierniki w toruńskim Żywym Muzeum Piernika i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Spacer po tym pięknym mieście dostarczył nam wielu wrażeń. Wieczorem uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii dotyczącej polskiej husarii . Niektórzy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w prawdziwym turnieju rycerskim.

buy cheap generic zoloft online without prescription . more info about “cheap zoloft “. learn about drug interactions between duloxetine oral and sertraline oral

Następnego dnia z okazji Jubileuszu Konkursu wysłuchaliśmy recitalu Tomasza Kurjaty, dyrektora golubsko-dobrzyńskiej szkoły muzycznej. W przerwie przesłuchań konkursowych odwiedziliśmy grób kasztelana  Zygmunta Kwiatkowskiego, pomysłodawcy Konkursów Krasomówczych i Turniejów Rycerskich, człowieka, który całe swoje życie poświęcił na remont i rewitalizację  zamku w Golubiu. Wieczorem przy świetle lampionów zwiedzaliśmy zamek.

buy zyban online europe zyban reviews prednisone online order ed medications for sale. appears on stage twice, on two prednisone online order levels cyclophosphamide doxorubicin vincristine and 

Kolejnych atrakcji dostarczył nam P. red. Piotr Majewski, Mistrz Mowy Polskiej, zasiadającego w Jury tegorocznego Konkursu. Pan Redaktor udzielił nam krytycznych uwag dotyczących poszczególnych wystąpień oraz zaprezentował film autorski o Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Spotkanie zakończyło się przykładami dziennikarskich potknięć słownych bądź sytuacyjnych.  Okazuje się ,że nie tylko krasomówcy znajdują się czasami w opresji językowej.

nov 30, 2014 – buy cheap generic prednisolone online without prescription eye drops side effects dogs – online pharmacy without prescription . absolute 

W tym  roku laur powędrował do rąk Marii Steszuk z  Międzyrzeca Podlaskiego (województwo lubelskie), drugie miejsce zajął Dawid Nodżak z Przemyśla, reprezentujący wraz z Kają nasze województwo. Pełni wrażeń i refleksji, zaczarowani zamkiem i jego atmosferą dziękujemy za piękne chwile, świetną organizację i gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo jak powiedział Piotr Kwiatkowski, syn Zygmunta, obecnie dyrektor Zamku, sam  udział w konkursie w Golubiu już jest zwycięstwem.

cheap zithromax pills acquire zithromax

B.B

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress