Narodowe Czytanie 2020r. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Narodowe Czytanie 2020r.

W sobotę 5 września odbyła się IX edycja  Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP. Jest to największa kampania społeczna, która ma na celu propagowanie klasyki literatury polskiej. W tym roku lekturą był dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Delegacja uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Lesku wzięła udział w IX edycji Narodowego Czytania, która odbyła się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku.

„Balladyna” Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm
i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów.

ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress