Narodowe Święto Niepodległości « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dla Wszystkich Polaków jedno z Najważniejszych Świąt. Po 123 latach Polska odzyskała Niepodległość i powróciła na mapy Europy. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, obchody Święta Niepodległości przybrały charakter symboliczny. Każdy mógł  włączyć się w obchody Narodowego Święta  poprzez wywieszenie flagi lub wzięcie udziału w akcji  „ Niepodległa do hymnu”.

Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – Pani Jadwiga Szylak – w dniu 11 listopada złożyła wiązankę kwiatów pod Kamieniem Legionistów. Uczestniczyła też w  odsłonięciu Obelisku    ( w setną rocznicę)  poświęconego  bohaterskiej walce Polaków w  Bitwie Warszawskiej zwanej   „ Cudem nad Wisłą”. Obelisk powstał z inicjatywy Rady i Zarządu Powiatu Leskiego oraz Społeczeństwa Leskiego.

ZF

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress